مواد لازم:

آرد

شکر

بيکينگ پودر

تخم مرغ

پوره کدو حلوایی**

روغن

دارچين

2 و 14  پیمانه

1 پیمانه

1 و 12  قاشق چايخوری

2 عدد

1 و 12  پیمانه

14 پیمانه

1 قاشق چایخوری

 

 

طرز تهیه نان کدو حلوایی

 

Quick breads* یا نان های سریع نان هایی هستند که در آنها از مایه خمیر استفاده نمیشود و در نتیجه به زمان برای ورآمدن هم نیازی ندارند، موادشان در حد مخلوط شدن با هم همزده می شوند، معمولا در قالب لوف تهیه می شوند، بعضی از انواع آن شیرین هستند و بعضی  با ادویه ها، سبزیها و پنیرهای مختلف طعم دار می شوند. این نان های شیرین   نسبت به کیک ها بافت متراکم تری دارند.

**برای تهیه پوره کدو حلوایی، کدو حلوایی را می شوییم. قسمت بالای آن را جدا می کنیم. کدو حلوایی را دو نیمه کرده دانه هایش را خارج می کنیم. کدو را می توانیم با پوست یا بدون پوست بپزیم یا بخا رپز کنیم. ولی بهتر است آن را به تکه های کوچک خرد کنیم بعد پخت را انجام دهیم. برای پختن کدو حلوایی، کدوها را داخل قابلمه ریخته کمی آب به آن اضافه کرده، حرارت را کم می کنیم تا به آرامی بپزد. بعد ازپخت، اگر هنوز آب زیادی کف قابلمه باقی مانده بود، شعله را بیشتر می کنیم تا آب اضافه تبخیر شود. اگر کدوها را با پوست پختیم، پس از پخت، گوشت کدو حلوایی را با قاشق از پوست جدا می کنیم. سپس کدوی پخته شده را کاملا له می کنیم (داخل خرد کن یا غذا ساز می ریزیم ، می کوبیم یا...).

طرز تهیه نان کدو حلوایی:

آرد، بیکینگ پودر و دارچین را مخلوط می کنیم. تخم مرغ ها، شکر و روغن را با مفتول سیمی میزنیم تا کاملا یکنواخت شود. پوره کدو حلوایی را اضافه کرده و با کمک مفتول با مواد مخلوط می کنیم.مخلوط آرد، بیکینگ پودر و دارچین را بتدریج می ریزیم و با قاشق چوبی هم می زنیم (فقط در حدی که مواد مخلوط شوند). برای این نان، قالب لوف 24 در 12 سانتیمتر مناسب است. کف قالب کاغذ روغنی می اندازیم ودیواره ها را چرب می کنیم. خمیر را داخل قالب می ریزیم. در فر از قبل گرم شده ، به مدت 50 تا 60 دقیقه با 180 درجه سانتیگراد می پزیم.

مطالب مرتبط:

 

نوشتن دیدگاه

آشپزی سالم

 © نقل مطالب سايت تنها با ذکر منبع و لینک به (www.ashpazi-salem.ir) مجاز است.