مواد لازم:

آرد

شکر

بيکينگ پودر

تخم مرغ

پوره کدو حلوایی**

روغن

عسل

کشمش

گردوی خرد شده

وانيل

رنده پوست پرتقال

آب پرتقال

1 و 23  پیمانه

13  پیمانه

1 و 12  قاشق چايخوری

2 عدد

1 پیمانه

3 قاشق غذاخوری

14  پیمانه

14  پیمانه

14  پیمانه

18 قاشق چايخوری

2 قاشق چايخوری

3 قاشق غذاخوری

 

 

طرز تهیه نان کدو حلوایی پرتقالی با کشمش و گردو:

 

Quick breads* یا نان های سریع نان هایی هستند که در آنها از مایه خمیر استفاده نمیشود و در نتیجه به زمان برای ورآمدن هم نیازی ندارند، موادشان در حد مخلوط شدن با هم همزده می شوند، معمولا در قالب لوف تهیه می شوند، بعضی از انواع آن شیرین هستند و بعضی  با ادویه ها، سبزیها و پنیرهای مختلف طعم دار می شوند. این نان های شیرین   نسبت به کیک ها بافت متراکم تری دارند.

**برای تهیه پوره کدو حلوایی، کدو حلوایی را می شوییم. قسمت بالای آن را جدا می کنیم. کدو حلوایی را دو نیمه کرده دانه هایش را خارج می کنیم. کدو را می توانیم با پوست یا بدون پوست بپزیم یا بخا رپز کنیم. ولی بهتر است آن را به تکه های کوچک خرد کنیم بعد پخت را انجام دهیم. برای پختن کدو حلوایی، کدوها را داخل قابلمه ریخته کمی آب به آن اضافه کرده، حرارت را کم می کنیم تا به آرامی بپزد. بعد ازپخت، اگر هنوز آب زیادی کف قابلمه باقی مانده بود، شعله را بیشتر می کنیم تا آب اضافه تبخیر شود. اگر کدوها را با پوست پختیم، پس از پخت، گوشت کدو حلوایی را با قاشق از پوست جدا می کنیم. سپس کدوی پخته شده را کاملا له می کنیم (داخل خرد کن یا غذا ساز می ریزیم ، می کوبیم یا...).

طرز تهیه نان کدو حلوایی پرتقالی با کشمش و گردو:

قبل از پیمانه کردن عسل، روغن را پیمانه می کنیم تا با چرب شدن پیمانه، عسل به پیمانه نچسبد. آرد و بیکینگ پودر را مخلوط می کنیم.

 داخل کاسه ای کدو، شکر، تخم مرغ ها و وانیل را با مفتول سیمی می زنیم. عسل، روغن، پوست وآب پرتقال را اضافه کرده و در حد مخلوط شدن مواد با هم، با مفتول سیمی می زنیم. مخلوط آرد و بیکینگ پودر را بتدریج می ریزیم و با مفتول یا قاشق چوبی با بقیه مواد مخلوط می کنیم. کشمش و سپس گردو را می ریزیم وهم می زنیم. کف قالب لوف 24 در 12 سانتیمتری را کاغذ روغنی می اندازیم و دیواره قالب را چرب می کنیم. خمیر را داخل قالب می ریزیم. در فر از قبل گرم شده به مدت 50 تا 55 دقیقه با دمای 180 درجه سانتیگراد می پزیم.

مطالب مرتبط:

 

نوشتن دیدگاه

آشپزی سالم

 © نقل مطالب سايت تنها با ذکر منبع و لینک به (www.ashpazi-salem.ir) مجاز است.