مواد لازم برای خمیر:

آرد

روغن

ارده

ماست

تخم مرغ

شکر

وانیل

پوست پرتقال

بیکینگ پودر

4 پیمانه

14 پیمانه

14 پیمانه

12 پیمانه

2 عدد

12 پیمانه

14 قاشق چایخوری

1 قاشق غذاخوری

2 قاشق چایخوری

  مواد میانی:

ارده

خرما

آب پرتقال

پوست رنده شده پرتقال

گردو ( در صورت تمایل)

12 پیمانه

20 تا 25 عدد

2 قاشق غذاخوری

1 قاشق چایخوری

12 پیمانه

مواد برای روی شیرینی:

زرده تخم مرغ

شیر

 

1 عدد

1 قاشق غذاخوری

 طرز تهیه شیرینی رول ارده و خرما:

مواد میانی:پوست و هسته خرماها را جدا کرده، با آب و پوست پرتقال روی حرارت میگذاریم. دایم هم می زنیم تا خرماها له شده و همه مواد به طور کامل با هم ترکیب شوند. این مواد را کنار می گذاریم تا خنک شود.

خمیر: تخم مرغ ها، وانیل و شکر را 1 تا 2 دقیقه می زنیم. ماست را اضافه می کنیم و به زدن ادامه می دهیم. سپس ارده و روغن را می ریزیم و1 تا 2 دقیقه دیگر با همزن می زنیم. پوست پرتقال را اضافه می کنیم. آرد و بیکینگ پودر را مخلوط کرده و بتدریج به مواد بالا اضافه کرده و با دست مخلوط می کنیم. آرد را آنقدر می ریزیم که خمیر به دست نچسبد. روی ظرف را می پوشانیم و نیم ساعت صبر می کنیم.

خمیر را به 3 تا 4 قسمت تقسیم می کنیم. هر قسمت را به شکل مستطیل و به ضخامت 4 میلیمتر باز می کنیم. ابتدا مقداری ارده و بعد مقداری از مخلوط خرما را روی سطح خمیر می مالیم به طوری که 0/5 سانت لبه خمیر از هر طرف خالی بماند. سپس خمیر را مثل نامه تا می کنیم(یعنی 1/3 بالایی خمیر را تا حدود 1/3 پایینی خمیر تا کرده و سپس 1/3 پایینی را روی خمیر تا شده می آوریم). روی سینی کاغذ روغنی می اندازیم. خمیر را روی کاغذ روغنی می گذاریم(با احتیاط). روی خمیر مخلوط زرده وشیر می مالیم، سپس با فاصله 1 سانت خمیر را می بریم اما جدا نمی کنیم. همین مراحل را برای بقیه تکه های خمیر انجام می دهیم. در فر از قبل گرم شده 35 تا 40 دقیقه با 170 درجه سانتیگراد می پزیم. کمی که خنک شدند از هم جدایشان می کنیم.

 

مطالب مرتبط:

 

 

نوشتن دیدگاه

آشپزی سالم

 © نقل مطالب سايت تنها با ذکر منبع و لینک به (www.ashpazi-salem.ir) مجاز است.