مواد لازم:

شکر

آرد

تخم مرغ

سفیده تخم مرغ

جودوسر فوری

روغن

گردو خرد شده

کره سیب*

خرما

وانیل

بیکینگ پودر

دارچین

پوست رنده شده لیمو یا پرتقال

آب لیمو یا پرتقال

23 پیمانه

2 پیمانه

1عدد

2عدد

2 پیمانه

14 پیمانه

14 پیمانه

14 پیمانه

15 تا 20 عدد

14 قاشق چایخوری

2 قاشق چایخوری

1 قاشق چایخوری

1 قاشق چایخوری

2 قاشق غذاخوری

 

 طرز تهیه شیرینی جودوسر با خرما

*کره سیب:2عدد سیب متوسط را پوست کنده،خرد می کنیم. با 12 پیمانه آب روی حرارت می گذاریم تا بپزد. سپس آن را پوره میکنیم وبا 12 ق چ دارچین، 12 قاشق چایخوری هل و 1 قاشق غذاخوری آب لیمو دوباره روی حرارت می گذاریم و هم می زنیم تا کاملا غلیظ شود. کره سیب را تا 1 هفته میتوان در یخچال نگهداری کرد. 

 

پوست و هسته خرماها را جدا کرده وله میکنیم.خرماها را با آب و پوست لیمو یا پرتقال چند دقیقه حرارت میدهیم و مرتب هم می زنیم تا کاملا مخلوط شوند.سپس این مخلوط را کناری می گذاریم تا خنک شود.

آرد بیکینگ پودر و دارچین را مخلوط می کنیم.شکر،تخم مرغ ها، روغن، کره سیب و وانیل را حدود دو دقیقه با همزن برقی می زنیم. مخلوط آرد و... و سپس جودوسر را اضافه می کنیم. در حد مخلوط شدن هم می زنیم. سینی فر را چرب می کنیم.با قاشق چایخوری قدری از خمیر را روی سینی می گذاریم. بین تکه های خمیر باید 3 تا 4 سانتیمتر فاصله باشد. با انگشت مرطوب وسط تکه خمیر را کمی گود می کنیم. 12 قاشق چایخوری از خرما داخل گودی گذاشته و با 1 قاشق چایخوری از خمیر،خرما را می پوشانیم.باز هم با دست مرطوب تکه خمیر دوم را پهن می کنیم تا روی خرما را بگیرد. روی خمیر گردو خرد شده می پاشیم. در فر از قبل گرم شده 15 دقیقه با 180 درجه سانتیگراد می پزیم.

 

مطالب مرتبط:

 

نوشتن دیدگاه

آشپزی سالم

 © نقل مطالب سايت تنها با ذکر منبع و لینک به (www.ashpazi-salem.ir) مجاز است.