در انگلیس سالانه بیش از 500 هزار مورد از مسمومیت غذایی گزار می شود.

اگر تا کنون به مسمویت غذایی دچار شده باشید می دانید که تا چه  حد، حتی برای فردی قوی و سالم، می تواند آزار دهنده باشد. مسمویت غذایی می تواند باعث بروز بیماری های جدی و یا حتی مرگ هم بشود.

اکثر مردم تصور می کنند که مسمویت غذایی از رستوران ها، کافه ها و فست فودها نشات می گیرند اما شما همانقدر ممکن است در خانه دچار مسمویت غذایی شوید که در چنین مکان هایی.

راهکارهای زیر به شما کمک می کند تا ریسک ابتلا به مسمویت غذایی را در خانه کاهش دهید.

 

دستان خود را بشویید

دستان خود را بطور کامل با صابون و آب گرم بشویید و خشک کنید قبل از اینکه  به غذا دست بزنید و بعد از کار با مواد خام مثل گوشت، ماهی، تخم مرغ و سبزیجات.همچنین بعد از لمس حیوانات (خانگی یا غیر خانگی)، بعد از توالت نیز دستان خود را بخوبی بشویید.

 

سطح کابینت و کار خود را بشویید

قبل و بعد از تهیه غذا بویژه اگر از موادی مثل گوشت یا مرغ خام، تحم مرغ خام، ماهی و سبزیجات استفاده کردید بشویید. لازم نیست از اسپری های ضد باکتری استفاده کنید. استفاده از آب گرم و صابون کافی است.

 

کهنه ظرفشویی (اسکاچ ) را بشویید

کهنه ظرفشویی و پارچه یا حوله ای که با آن ظرف ها را خشک می کنید را از قبل از استفاده مجدد بشویید و بگذارید خشک شوند. پارچه های کثیف و مرطوب مکان مناسبی برای رشد  و تکثیر میکروب هاست.

 

از تخته گوشت های مجزا استفاده کنید

از تخته گوشت های مجزا برای مواد خام و غذای آماده خوردن استفاده کنید. مواد غذایی خام می توانند حاوی باکتری های مضری باشند که به راحتی به دیگر موادی (مثل غذا، سطح کابینت، تخته گوشت،چاقو) که در تماس با آنها هستند منتقل می شوند.

 

گوشت خام را جدا نگهداری کنید

بسیار مهم است که گوشت خام را جدا از غذاهای آماده خوردن مثل سالاد، میوه و نان نگهداری کنید. به این علت که این غذاها قبل از خوردن پخته نمی شوند، بنابراین هر باکتری ای که به این غذاها منتقل شود از بین نمی رود.

گوشت خام را در طبقه زیرین نگهداری کنید

همیشه روی گوشت را بپوشانید و آن را در طبقه پایین یخچال یا فریزر نگهداری کنید تا در تماس با بقیه مواد نباشند و آب آن ها روی بقیه مواد نریزد.

 

غذا را بطور کامل بپزید

غذا را کامل بپزید و بررسی کنید که تمام آن در حال بخار کردن باشد. مطمئن شوید که ماکیان، سوسیس و کباب آنقدر پخته می شوند تا از داغی بخار کنند و هیچ گوشت صورتی ای داخلشان نماند. گوشت، مرغ و بوقلمون خام را قبل از پختن به علت احتمال گسترش باکتری در آشپزخانه نشویید.

فریز کردن گوشت خام مقدار کمپیلوباکتر (میکروارگاسمی که باعث مسموییت غذایی می شود) را کاهش می دهد اما بطور کامل آن را از بین نمی برد. بهترین راه برای از بین بردن کمپیلوباکتر پختن کامل مرغ است.

 

دمای یخچال خود را زیر 5 درجه سانتیگراد نگه دارید

دمای یخچال خود را زیر 5 درجه تنظیم کنید. با سرد نگه داشتن مواد غذایی از رشد عوامل مسمومیت زا جلوگیری می کنید.

 

باقیمانده غذا را به سرعت سرد کنید

اگر غذای پخته شده ای دارید که نمی خواهید همین حالا مصرف کنید در سریع ترین زمان ممکن آن را خنک کنید (در 90 دقیقه) و در یخچال یا فریزر قرار دهید. غذاهای داخل یخچال را در طول دو روز آینده مصرف کنید.

 

به تاریخ انقضا دقت کنید

غذایی که تاریخ مصرف آن گذشته حتی اگر بوی مناسبی دارد را مصرف نکنید. تاریخ انقضا بر اساس آزمایش های علمی تعیین شده که نشان می دهد عوامل مسمومیت زا در داخل بسته های غذایی با چه سرعتی می توانند می توانند رشد کنند.

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آشپزی سالم

 © نقل مطالب سايت تنها با ذکر منبع و لینک به (www.ashpazi-salem.ir) مجاز است.