به آخرین باری که تخم مرغ آبپز درست کردید فکر کنید. شاید خیلی خوب نبود. شاید بافتی شبیه لاستیک داشت. یا ممکن است اطراف زرده آن کمی سبز شده بود یا اینکه هنگام پوست کندن تخم مرغ، پوسته آن به سفیده می چسبید. شاید هنگام پختن، تخم مرغ شکسته شده بود و یا شاید بویی شبیه سولفور می داد. به هر حال به احتمال زیاد شما آن تخم مرغ را خوردید اما خوردن تخم مرغی که خیلی خوب پخته باشد لذت بخش است. خب چگونه می توانیم جلوی این اتفاقات را بگیریم و یک تخم مرغ آبپز ایده آل داشته باشیم.  با ما همراه باشید تا 4 نکته در مورد آبپز کردن یک تخم مرغ عالی را با شما درمیان بگذارید.

  • تخم مرغ را نجوشانید

به دو دلیل نباید هیچوقت تخم مرغ را جوشاند. اول آب در حال جوش تخم مرغ را به اطراف ظرف پرت میکند و باعث برخورد تخم مرغ ها بهم شده و ممکن است باعث شکستن تخم مرغ شود. دومین دلیل این است که پروتئین درون سفیده تخم مرغ در دمایی کمتر از آنچه شما انتظار دارید سفت می شود. در دمایی در حدود 60 تا 88 درجه سانتیگراد. اگرچه ممکن است زرده تخم مرغ خیلی خوب پخته شود اما سفیده مدت زمان طولانی در گرمای زیاد قرار میگرد و حالت لاستیک پیدا می کند. برای جلوگیری از این موضوع می بایست تخم مرغ را آهسته جوشاند (یا در دمای بین 80 تا 90 درجه سانتیگراد).

  • به مدت طولانی تخم مرغ را نپزید

اکثر مردم آنقدر تخم مرغ را می پزند تا مطمئن شوند زرده آن سفت شده است. اما 10 دقیقه کافی است تا سفیده ای با بافت مناسب و زرده ای سفت داشته باشید. اگر شما خواهان تخم مرغ عسلی(سفیده سفت و زرده شل) هستید 4 دقیقه از این زمان کم کنید. اگر بیشتر از این طول بکشد با بوی نامطبوع سولفور (اما بی خطر) مواجه می شوید. دقت کنید هنگامی که تخم مرغ بیرون از آب جوش نیز باشد همچنان در حال پختن خواهد بود. تخم مرغ می تواند بیش از حد پخته شود اگر بعد از بیرون آودن از آب جوش بوسیله آب سرد به خوبی خنک نشود.

  • اصراری به استفاده از تازه ترین تخم مرغ نداشته باشید

وقتی بحث خوردن مواد غذایی مطرح می شود معمولا همیشه مواد تازه بهترین انتخاب است. اما شاید در مورد تخم مرغ آب پز اینگونه نباشد. در واقع تخم مرغ های قیمی تر راحت تر پوست می شوند.اگر شما برای چند روز تخم مرغ ها را در یخچال نگهداری کنید pH آنها اندکی افزایش می یابد   و این باعث می شود تا سفیده کمتر به پوسته تخم مرغ بچسبد. همچنین می توانید تخم مرغ های تازه را مدت زمان بیشتری بپزید اگر بافت سفت تر برایتان مهم نیست.

  • نگران سبزی دور زرده نباشید

هیچ کس خواهان خوردن تخم مرغی با زرده سبز نیست اما این اتفاق کاملا معمولی است که لایه نازک سبز رنگی در اطراف زرده وجود داشته باشد. این لایه سبز کاملا بی خطر بوده و نتیجه واکنش سولفور درون سفیده و آهن درون زرده می باشد. برای جلوگیری از این موضوع می توانید از تخم مرغ تازه تر استفاده کنید و یا اینکه تخم مرغ ها را زیاد نپزید.

  • راه صحیح پختن تخم مرغ

خب پس راه صحیح پختن تخم مرغ چیست؟ تخم مرغ ها را در یک لایه درون ظرف قرار دهید و روی آن را با آب بپوشانید. با حرارت متوسط به بالا آب را بجوش آورید. سپس دما را کم کرده تا در کمترین حالت جوشیدن تخم مرغ به مدت 10 دقیقه بپزد. سپس تخم مرغ را از روی شعله برداشته آب داغ آن را خالی کنید و روی ان آب سرد بریزید تا روی تخم مرغ ها را بپوشاند. بگذارید تخم مرغ ها خنک شوند تا براحتی قابل پوست کندن باشند.

نوشتن دیدگاه

آشپزی سالم

 © نقل مطالب سايت تنها با ذکر منبع و لینک به (www.ashpazi-salem.ir) مجاز است.